2023: WIELKA WYPRAWA MALUCHÓW

4 lipca, w 50. rocznicę wyprodukowania w Bielsku-Białej pierwszego Fiata 126p, najbardziej utytułowani polscy kierowcy ruszą w Wielką Wyprawę Maluchów do Monte Carlo. Przejadą ponad 4 tys. kilometrów, żeby zebrać pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Podczas konferencji inaugurującej wydarzenie mieliśmy okazję porozmawiać z ludźmi, którzy włączyli się do tej inicjatywy. Partnerem projektu jest PZM, którego zespół ratowniczy z Automobilklubu z Limanowej pojedzie w wyprawie jako zabezpieczenie ratownicze. Sport Rescue Team znany jest z profesjonalnego, kompetentnego i doświadczonego zespołu ratowniczego, dysponującego specjalistycznym sprzętem oraz wyposażonego w specjalnie przygotowane samochody Dacia Duster, który obsługuje sportowe imprezy organizowane m.in. przez PZM.

Każdy kto zechce włączyć się w pomoc będzie mógł wpłacić darowiznę lub wziąć udział w licytacji zorganizowanej na portalu zrzutka.pl. Autorzy inicjatywy zapraszają zainteresowane wsparciem firmy do wystawiania na licytacje swoich produktów i usług – nie tylko związanych z motoryzacją. Całość zebranych środków przekazana zostanie Fundacji Polskiego Związku Motorowego oraz Fundacji InterCars.

„Nie mogło nas zabraknąć w tym projekcie”. – zaznacza Michał Sikora, Prezes PZM. – „Z jednej strony to piękny przykład hołdu dla auta, które zmotoryzowało Polskę i zmieniło nasz sposób podróżowania. Z drugiej wspaniała inicjatywa, przede wszystkim ze względu na cel, który przyświeca również Polskiemu Związkowi Motorowemu, a więc poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Nasza Fundacja od lat pomaga wyposażyć OSP we właściwy sprzęt ratunkowy, samochody PZM zabezpieczają rajdy, członkowie automobilklubów zrzeszonych w PZM zajmują się edukacją. Trzymam kciuki za tę wielką wyprawę. Na pewno będę obserwował jej przebieg i życzę wszystkim uczestnikom szerokiej drogi”.

Kierowców uczestniczących w Wielkiej Wyprawie Maluchów będą zabezpieczać najlepsze zespoły ratownicze i assistance – PZM Rescue Team oraz ekipa Auto Moto Klub Limanowa.